بخش فیزیوتراپی و توانبخشی هتل بیمارستان گاندی به دو بخش بستری و کلینیک سرپایی(الکتروتراپی و تمرین درمانی) تقسیم می‌شود. این بخش با مساحتی حدود ۲۰۰ متر مربع به عنوان یکی از مجهزترین بخش‌های فیزیوتراپی کشور با بهره‌گیری از نیروی انسانی مجرب و اساتید دانشگاه با بکارگیری دانش روز فیزیوتراپی و توانبخشی در دو شیفت کاری صبح و عصر به صورت بستری و سرپایی اقدام به ارائه خدمات به مراجعین محترم می‌نماید. این بخش دارای هفت کابین است که به مدرن‌ترین تجهیزات الکتروتراپی مجهز بوده و علاوه بر این بخش مکانوتراپی با وسایل تمرین‌درمانی تجهیز شده است. در این بخش همچنین فضایی اختصاصی جهت تمرین‌درمانی و توانبخشی قلب و ریه وجود دارد. فیزیوتراپیست‌های این بخش مهارت‌های لازم در ارائه انواع درمان‌های دستی و تکنیک‌های اختصاصی در حوزه بیماری‌های ارتوپدی، نورولوژی، زنان و … را دارا هستند. آموزش مداوم، تکنولوژی‌های نوین و متدهای درمانی جدید، از ویژگی‌های متخصصین شاغل در این بخش بوده و از مشخصه‌های ارزشمند آن، توجه به مراقبت روانی بیماران و تلاش برای حفظ رضایتمندی آنان است.

تجهیزات این بخش عبارتند از شاک ویو، دکمپرشن تراپی همراه با ماساژ جهت ستون فقرات و گردن، مگنت، لنف درین، الکترو آکوپانکچر، لیزر پرتوان، بایو فیدبک، TDSC و سیستم مانیتورینگ قلب همراه با تجهیزات تمرین درمانی خاص آن.
خدمات فیزیوتراپی متناسب با بیماران بستری در هر یک بخش‌های ارتوپدی، جراحی، ICU، CCU و … به صورت مداوم و روزانه با هدف جلوگیری از عوارض ناشی از جراحی و بستری، جلوگیری از عفونت ریه‌، افزایش ظرفیت و بهبود عملکرد تنفسی، جلوگیری از محدودیت حرکتی و بهبود دامنه حرکتی مفاصل و … ارائه می‌گردد. واحد توانبخشی در بخش فیزیوتراپی نیز آماده ارائه خدمات فنی شامل ارتز و کفش طبی و کار درمانی بیماران همی پلژی، پارا پلژی و CP است.

از دیگر فعالیت‌های این بخش می‌توان به برگزاری دوره‌های آمورزشی تمرینی برای بیماران مبتلا به کمر درد، گردن درد، زانو درد و تمرینات دوران بارداری (قبل و بعد از زایمان)، تمریناتی جهت رفع مشکل بی‌اختیاری ادراری و … اشاره کرد. در این راستا دوره‌های بازآموزی و سمینارهای آموزشی با استفاده از متخصصین برجسته داخل و خارج از کشور برگزار می‌گردد.