سلامتی و تندرستی مهم‌ترین سرمایه‌ هر انسان در طول عمرش است. پیشگیری از بیماری یا تشخیص زودهنگام آن به خصوص در زمانی که بیماری هنوز ایجاد علامت نکرده آسان‌تر از درمان بیماری در مراحل پیشرفته است. تشخیص به موقع بیماری و درمان آن می‌تواند از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کند. امروزه چک‌آپ سلامت می‌تواند نقش بسیار مهمی در شناسایی زودهنگام بیماری داشته باشد به نحوی که از بروز عوارض جانبی بعدی جلوگیری کند.
کلینیک چک‌آپ هتل بیمارستان گاندی با بهره‌گیری از پزشکان متخصص و فوق تخصص در زمینه‌های مختلف و با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات پزشکی به ارائه خدمات تخصصی بالینی، تشخیصی و آزمایشگاهی مطابق با استانداردهای بین‌المللی می‌پردازد. مراجعه‌کنندگان به این کلینیک می‌توانند با صرف کمترین زمان و هزینه میزان سلامت جسمانی خود ارزیابی کنند و در صورت وجود اختلال در هر یک از سیستم‌های بدن خود، به اصلاح سریع آن بپردازند و از بروز عواقب متعدد بیماری‌ها در آینده جلوگیری کنند.
خدمات چک‌آپ این کلینیک در سطوح مختلف انجام می‌شود که در سطح اولیه آن انجام آزمایشات پایه، بررسی اولیه سیستم قلب و عروق، بررسی اولیه سیستم تنفسی و ویزیت توسط متخصص داخلی صورت می‌گیرد. سطوح پیشرفته چک‌آپ نیز با آزمایشات تکمیلی در این مرکز ارائه می‌گردند.