این قسمت جهت پایش وضعیت بیماران با شرایط خاص مراقبتی در نظر گرفته شده است که اقدامات درمانی لازم در اولین فرصت صورت گیرد. هر بخش از مراقبت‌های ویژه به‌طور جداگانه دارای اتاق‌های عملیات خاص و همین‌طور اتاق ایزوله با فشار جهت جلوگیری از انتشار عفونت و بیماری است که وجود این امکانات در بخش مراقبت‌های ویژه در ایران نمونه دیگری ندارد. بخش‌های مراقبت‌های ویژه شامل ۳ بخش مجزا هستند:

  • ”بخش

    بخش مراقبت‌های ویژه عمومی ICU: بخش ICU در طبقه هفتم مجموعه واقع شده است. دارای ۷ تخت به همراه یک اتاق ایزوله و یک اتاق عملیات خاص است که تجهیزات تخت‌ها شامل دستگاه ونتیلاتور، مانیتورینگ، ساکشن و اکسیژن سانترال می‌شوند. سایر تجهیزات بخش نیز عبارت‌اند از دستگاه ECG، دستگاه DC Shock، ساکشن پرتابل و پمپ انفوزیون. در این بخش بیماران به وسیله دوربین مداربسته توسط پرستاران زبده به‌طور مرتب تحت مراقبت قرار می‌گیرند. مراقبت از بیماران این بخش طبق استاندارد کشوری توسط پرستاران مجرب و باسابقه که طی مصاحبه‌ها و غربالگری‌های متعدد پذیرفته شده‌اند، صورت می‌گیرد. مدیریت این بخش با پزشک فوق تخصص مراقبت‌های ویژه بوده که بیماران آن نیز توسط پزشکان متخصص مقیم تحت پایش شبانه‌روزی قرار می‌گیرند. پزشکان این بخش با داشتن علم روز دنیا و تجربه بالای خود آماده ارائه خدمات مطمئن به بیماران محترم هستند.
  • ”بخش

    بخش مراقبت‌های ویژه قلبی CCU: بخش CCU در طبقه ششم مجموعه درمانی واقع شده است. دارای ۸ تخت جنرال، دو اتاق ایزوله و یک اتاق عملیات خاص بوده و تجهیزات آن شامل دستگاه ونتیلاتور، ECG، DC Shock، سونوگرافی، اکو VIVID و رادیولوژی پرتابل است. در ضمن هر تخت مجهز به مانیتور علائم حیاتی، دستگاه اکسیژن، دستگاه ساکشن و سرنگ پمپ است. در این بخش نیز بیماران به وسیله دوربین مداربسته توسط پرستاران باتجربه به طور مرتب تحت مراقبت قرار می‌گیرند.
  • ”بخش

    بخش مراقبت‌های ویژه نوزادانNICU : دارای ۵ تخت بستری مجهز به انکوباتور برای نوزادان، ونتیلاتور، نئوپاف، دستگاه‌های Monitorage- CPAP Blender-، گرافی پرتابل، تخت احیا و اتاق شیر مادر است. حضور پزشکان متخصص و مجرب به‌صورت ۲۴ ساعته در بیمارستان، آرامش را به کودک دلبند شما هدیه خواهد کرد. پرستاران این بخش تجربه و تخصص کافی در زمینه کار با گروه کودکان را دارند و کلیه امکانات پزشکی و رفاهی جهت بیماران و والدین آن‌ها در این فضای دلنشین مهیا شده است. بخش Post NICU نیز با ۱۰ تخت بستری پشتیبان و بخش نرسری با ۲۰ کات نوزاد، آماده خدمت‌رسانی به نوزادان دلبند شما است. از جمله افتخارات گروه اطفال بیمارستان گاندی حضور دو پزشک فوق تخصص جراحی و اورولوژی اطفال است. بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان در نظر دارد تا محیطی آرام و دلنشین برای شما و فرزند عزیزتان فراهم کند، چرا که هدف ما، جلب رضایت و اعتماد شما است.